Sohbet ve Muhabbet Zamanı

yorum yok
826 views okuma
28 Ağustos, 2016

Bilindiği gibi insanoğlu sosyal bi canlı olduğundan ötürü sosyalleşmeye gereksinim duymaktadır. Bu sebeple yaşamında bir dost, bir arkadaş ve dertleşecek birine gereksinim duyar. Bu sebeple sosyalleşmek için birtakım haller lazımdır. Arkadaş edinebilmek, sohbet etmek vb. gibi.

Teknoloji bugünümüzde çoktan ilerlemiştir hem de ilerlemeye devam ediyordir. Bununla eş güdümlü kişilerin sosyalleşmesine yardımcı olabilmek için sohbet sitesi kurulmaktadır. Hiç tanımadığınız ve dünyanın her yerinden insanlar ile chat yapma fırsatı bulabilmektesiniz. Bu sohbet sitelerinin içersinde sohbet kanalları bulunuyor. Sonuç olarak istediğimiz sohbet odalarına giriş yaparak değişik kültürden insanlar ile konuşma fırsatı bulabilmekteyiz. Bu da biz insanlar için çoktan faydalıdır. Teknolojinin ilerlemesi eşliğinde çoğu chat kanalları kurulmakta bununla birlikte insanlar yalnızca sanalda konuşmayı değil aslında bir araya gelerek konuşmayı da tercih etmekteler.

chat odaları

chat odaları

Bu halde dostluğun pekişmesine yardımcı olarak önemli oranda sosyalleşmenin esasının atılmasına yardımcı olmaktaydı. Hiç tarifedığımız hem de hiç bilmediğimiz insanlar ile görüşme fırsatı buluruz. Farklı külçeşitleri de tarifiş oluruz. Türk isek eğer diğer ulusten kişileri tarifek bize çoktan yararı olacaktır. Bununla birlikte sözcük dağarcığımızda ilerlemektedir. İnternet sayfasına giriş yaparak istediğimiz chat kanalına girebilir, ister toplu ister de özel konuşmalar edebiliriz. Ardından dostluğumızı pekiştirebilmek için reelde görüşmeler edebiliriz. Gittikçe dost etrafımız genişleyecek ve kendimize güvenimiz artar. Tabii ki şunlarla birlikte olumsuzlukları da değerlendirmek gereklidir. Eğer sohbet sitelerinde bizleri relaxsız eden ya da sohbetinden keyiflinut olmadığımız insanlar varsa önleme düğmesi yardımıyla engelleyebilmekteyiz. Bizimle etkileşim teoriyeyacaktır. Çünkü o sohbet sitesinde sevdiğiniz insanlar mümkün oldukça sevmediğiniz insanlar da mutlaka olacaktır. Bunu bu yolla engelleyebilmekteyiz. Ardından normal bir tarzda muhabbetimize devam edebilmekteyiz. Sohbet sitesi gördüğünüz gibi sosyalleşme konusunda bunu amaçlar. Çevremizin genişlemesini amaçlar. Bu hedef uğruna çoğu şey uygulanmakta.

Sonuç olarak, sohbet sitesi değişik kültüre sahip çoğu insanı tanımamızı hedefleyen bir site şeklindedir. İsterseniz toplu olarak isterseniz de özel şekilde konuşmalar edebiliriz. Hoş olmadığınız kişileri engel olabilir, onların bizler ile etkileşimi koparmasını sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak kendinizi çok daha sık mutlu farkederiz. Bununla birlikte, sanal ortamlarda konuştuğunuz şahıslarla isterseniz realden de görüşme yapmak talihimiz bulunduğu için dostluğunuzu pekiştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sanal Sohbet Kalıcı Dostluk başlıklı makalemizde chat, chat sitesi ve sanal sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Özletme.Com içerisinde sizlere en özgün içerikleri sunan yöneticidir.

Benzer İçerikler

Her geçen gün daha çok kullanıcı giriyor sohbet sitelerine arkadaş bulmak, ...

Merhaba sevgili okurlarımız! Bilindiği üzere son dönemlerin en çok kullanılan ...

Arkadaş sohbet siteleri içerisinde, kendinize yeni arkadaş bulmak için chat ...

Sizden YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

DMCA.com Protection Status Sitemiz sizlere Google arama motoru üzerinde; sohbet, chat ve sohbet odaları kelimeleri üzerinde hizmet vermektedir. ( We love Google )

http://www.Ozletme.Com Chat sitesi son olarak günü güncellenmiştir.