Sohbet Etmenin İnsalara Etkileri

yorum yok
823 views okuma
8 Eylül, 2016

Sohbet etmenin insanlara etkileri konusunda pek çok chat makalesi yazılmış olsa da, bugünkü yazımızda sohbet odalarına girip chat yapmanın etkilerini işledik. İsterseniz kabul edin yada etmeyin, dilerseniz girin istemezseniz girmeyin ancak burada bir gerçeklik vardır ki, sohbet odaları, chat yada muhabbet gibi ortamlar internet ortamında bulunan ciddi bir boşluğu güzel bir şekilde kapatmıştır.

Keza tekrar reddedilemeyecek gerçeklerden biri de, insanların sosyal canlı oldukları noktasından hareket edilirse, insanoğlu ya paylaşmalı veya paylaşılan olmalıdır. Bu duruma karşı konulamaz heves olarak işte bu değerli ortamlar neticesin biraz da olsa çözümlere kavuşmaktadır.

sohbet etmek

sohbet etmek

Bütün günümüzün koşturma içerisinde olma durumu, yorgunluklar, parasal imkânların kısıtlı olması ve arkadaşların birbirleriyle olan mesafeleri gibi çoğu neden bundan dolayı bir arada bulunamadıkları da kaçınılmaz gerçeklerden biridir.

Fakat, bütün bunlara karşın, insanların sohbet yada chat talebi her vakit varlık ve hareketlitir. Bu varlıklık, durumuyla kişileri tatmin edebilmesi, bu gereksinime yanıt vermesinden dolayı her zaman gözde duruyor. Bu noktalardan hareketle vakaya bakar isek şayet, bütün sohbet imkânlarının gerçeklerini de mutlaka görerek kabul etmiş oluruz.

Veya tekrar bunun dışında, dönemin teknoloji yönünden getirisine kulak tıkamamız da insanların kendilerine ait yalnızlığa bir diğer katkı sunamamasından dolayı birşeye yaramaz. Dolayısı ile kendimize oransal olarak, çağdaş yaşamın getirisine kulak tıkama durumu akıl ile açıklanacak birşey değildir.

Bütün şunlarla beraber, her vakit anlaşılan, konuşarak sohbet edilen ve muhabbet edilebilir kişileri çevremizde bulamayacak olmamız gerçeğini de bambaşka bir problem şeklinde karşımızdadır. İşte tam da bu problem neticesinde bizde durumuyla diğer seçenekler arayışına mutlaka gireriz.

Bu manalı ve lüzumlu arayışımız, bizi chat, mobil sohbet benzeri sitesin mana ve ehemmiyetini kavrama konusunda yardım etmektedir. Biliyoruz ve inanırız ki, bizleri dinleyerek, bizi anlayacaklar insanlar kuşkusuz var. Bu insanlar ile paylaşılacak, bölüşülecek olan bir yığın konular ve hatalarımız olabilir.

Çünkü insanlar dert veya problemini paylaştıkları, rahatça konuşarak sohbet ederek bir miktar da relaxlayabilen bir canlıdır. Zaten problemler, dert ve sorunlar da paylaşıldıkça miktar da azalan, paylaşılarak o miktarda sırtımız üzerinden inen sorunlardır. Paylaşım yaparak relaxlamak, dinleyip paylaşma veya tüm bu sohbetler neticesinde değişik ortamlardan, il yada hem de ülkeler üzerinden arkadaşlar edinebilmek azımsanacak bir durum asla değildir kuşkusuz.

Dostluk ve arkadaşlığa binaen geniş bir çevreye sahip olabilmek, uzaklarda da olsa arkadaş yada dostlarımızın bulunduğunu bilmek bile içimize bir rahatlık mutlaka verecektir.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Eklentisi ve Chat başlıklı makalemizde chat, chat sitesi ve sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Özletme.Com içerisinde sizlere en özgün içerikleri sunan yöneticidir.

Benzer İçerikler

Her geçen gün daha çok kullanıcı giriyor sohbet sitelerine arkadaş bulmak, ...

Merhaba sevgili okurlarımız! Bilindiği üzere son dönemlerin en çok kullanılan ...

Arkadaş sohbet siteleri içerisinde, kendinize yeni arkadaş bulmak için chat ...

Sizden YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

DMCA.com Protection Status Sitemiz sizlere Google arama motoru üzerinde; sohbet, chat ve sohbet odaları kelimeleri üzerinde hizmet vermektedir. ( We love Google )

http://www.Ozletme.Com Chat sitesi son olarak günü güncellenmiştir.