Neden Sohbet Sitelerine Gireriz?

3 yorum
2.305 views okuma
21 Haziran, 2016

İnternet erişimi bulunan hemen hemen herkesin bu sayede girip çıktığı, zaman geçirdiği pek çok site bulunuyor. Bazı kişiler bazen bir ödev araştırmak, yeni bilgiler edinmek, gündemi takip ederek haberler okumak gibi sebeplerle internet sitelerine girerler. Bazıları ise tamamen vakit geçirmek ve rahatlayabilmek için girdiklerinden dolayı genel olarak sohbet siteleri üzerinde vakit geçirirler. Uzun senelerdir hayatımızın herhangi bir noktasında bir defa da olsa, pek çok kişi tarafından kullanılmıştır chat odaları. Sebeplerine gelecek olursak en etkin neden şudur; günlük gerçek yaşam içerisinde azalan aktiviteler ve insanların yoğunluktan dolayı bunalmış olmaları. Zaten evlerine kendilerini zor atarak hayatın koşuşturma ve meşgalesinden kaçan insanlar, gezmek için bile olsa dışarıya çıkmadan alternatif şekillerde bunu gidermeye çalışıyor.

sohbet siteleri

sohbet siteleri

Herkes gibi neden sohbet sitelerine gireriz?

Aslında buna pek çok neden gösterebiliriz. Her insanın yapısı, kişiliği ve arayışlarına göre bu durum farklılıklar gösterecektir doğal olarak. Pek çok alanda da her kişinin farklı tepkiler verdiğini ve farklı kararlar aldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Chat sitelerine giriş nedenleri de diğer tüm konularda olduğu gibi ayrışmalara sahne olacaktır. Şimdi sizlere bir kaç madde ile insanların neden sohbet yada arkadaşlık gibi sitelere girdiklerini aktarmaya çalışalım:

  • Yaşam içerisinde iş yada okullarında sürekli olarak aynı faaliyetlerde bulunan kişiler aşırı derecede sıkıldıklarından ötürü chat sitelerini tercih ediyorlar.
  • Normal hayatı içerisinde aradığı arkadaşlıkları, dostlukları ve ilişkileri dilediği derecede şekillendiremeyenler bu arayışlarına sohbet sitelerine girerek bir çare arıyorlar.
  • İnternet üzerinde farklı konular ve siteler üzerinde gezinti yaparken, sohbet sitelerine tesadüf eseri rastlayan kişiler, devamında ortamları beğenmeleri sebebiyle girmeyi sürdürüyorlar.
  • Karşı cinsleri ile normal hayat içerisinde iletişim kurmaya çekinen kişiler, sohbet siteleri içerisinde en azından karşı karşıya olmamaları sebebiyle daha rahat arkadaşlık ve iletişim kurabiliyorlar.
  • Bazı siteler içerisinde canlı radyo hizmetinden faydalanmak yada farklı alanlarda sunulan oyunları oynamak için tercih ediyorlar.
  • Sohbet siteleri üzerinde herhangi bir kişiyle arkadaşlık kuran insanlar tamamen ilişkilerini koparmamak ve arkadaşlarıyla chat yapabilmek için giriş sağlıyorlar.

Bu saydığımız etkenler çoğaltılabilir, ancak ozletme sohbet sitesi olarak yaptığımız incelemelerde genel olarak yukarıda belirttiğimiz maddeler tespit edilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Skype sohbet nedir? Ne zaman açılmıştır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Özletme.Com içerisinde sizlere en özgün içerikleri sunan yöneticidir.

Etiketler :

Benzer İçerikler

Her geçen gün daha çok kullanıcı giriyor sohbet sitelerine arkadaş bulmak, ...

Merhaba sevgili okurlarımız! Bilindiği üzere son dönemlerin en çok kullanılan ...

Arkadaş sohbet siteleri içerisinde, kendinize yeni arkadaş bulmak için chat ...

Sizden YorumlarYorumlar (3 Yorum)

  • Ya bunun niyesi mi olur ben özletme sohbet odalarını ve arkadaşlarımı çok seviyorum ondann 😀

  • Neden sohbet sitelerine gireriz. Çoğu zaman bizler bazı konuları çok yakın arkadaşlarımız ile bile konuşamayız. Nedeni nedir bilinmez, belki çekinme, belki utanma, belki önyargı korkusu, zaman zaman tanımadığımız birine yada yeni tanıdığımız biri ile daha rahat paylaşırız sorunumuzu, sohbet platformu deyip geçmemeli. Çok iyi çok özverili insanlarda çıkabiliyor, ön yargılarımızı kıralım. Ben şahsen aştım burayı buldum sizde geç kalmayın sohbetin adı özletme.com biz buradayız. Bu seviyeli ortamı bize kazandıran herkese teşekkürler.

  • Bu soruyu bende uzun zaman düşünmüştüm ancak bu yazı sayesinde daha detaylı bilgi sahibi olabildim. Yıllardır gireriz sohbet sitelerine

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

DMCA.com Protection Status Sitemiz sizlere Google arama motoru üzerinde; sohbet, chat ve sohbet odaları kelimeleri üzerinde hizmet vermektedir. ( We love Google )

http://www.Ozletme.Com Chat sitesi son olarak günü güncellenmiştir.