Sohbet Kuralları

Değerli ziyaretçilerimiz;

Sohbet odalarımız içerisinde daha rahat ve güzel bir ortamda güvenle chat yapabilmeniz için herkesin uyması gereken bir takım kurallar vardır. Aşağıda listelenen kurallara uyduğunuz taktirde herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan özgür bir şekilde sohbet edebilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

SOHBET KURALLARI

Büyük harf kullanımı: IRC sohbet ortamı içerisinde büyük harf bağırmayı yada şiddeti temsil etmektedir. Bazı kelimelere vurgu yapmak veya dikkati çekme amacıyla bazı kelime ve harflar büyük şekilde yazılabilir. Bütün bir cümle halinde büyük harf kullanmanız aşırıya kaçacağından dolayı yasaktır ve yapmanız halince kanaldan uzaklaştırılma sebebinizdir.

Küfür, kötü söz, hakaret: Sohbet ortamının oluştuğu bir esnada kullanıcıları, Ozletme.Com’un tüzel kişiliğini veya üçüncü tarafları küçük düşürebilecek, hakaretvari sözler içeren, tehdit ve taciz edici sözler sarf etmek, itham ve imalarda bulunmak kat’iyen yasaktır. Site yöneticilerine, kanalda bulunan kullanıcılara karşı hakaret etmek ve Ozletme.Com üzerinden yersiz haksız konuşma ve diyaloglar yasaktır ve atılma (ban) sebebidir.

Rahatsızlık ve Tartışma: Sohbet odaları, pek çok farklı kültürden gelen insanların bir araya gelerek sohbet ettikleri ortak kullanılan odalardır. Hiç kimse bir diğerinin fikrini, düşüncesini beğenmek/onaylamak durumunda değildir. Herkes saygı kuralları çerçevesinde kalmak koşuluyla fikirlerini beyan etme hakkına sahiptir. Herhangi birinin dini, ırkı, mezhebi vb. değerleri üzerinden tartışma ortamı yaratmak, alevlendirmek ve sürdürmek yasaktır. Bu şekilde başlayıp ilerleyen tartışmalar sonu gelmeyen bir girdaba dönüşerek kanalın huzur ve düzenini bozmaktadır. Sohbet esnasında ahlaki, toplum ve görgü kurallarına ters düşen, tahrik edici ve tacize yol açan, erotik ve pornografik hiçbir yazı, materyal, resim ve unsur kullanmamaya dikkat etmeli ve aynı zamanda hiç kimseyi kullanmaya teşvik etmemelisiniz. Aynı şekilde bu tip durumlar da kanaldan uzaklaştırılmanıza sebep olacaktır.

Reklam: Bir firmanın, kurumun veyahut farklı bir web sitesinin reklamının yapılması, aleni bir şekilde ifade edilerek reklam amacı güdülmesi kesinlikle yasaktır. Görülüp tespit edildiğinde sunucudan uzaklaştırılma sebebidir.

Siyasi ve İdeolojik Tartışma: Genel sohbet odaları içerisinde, hangi grup, zümre, ideoloji ve siyasi partiye ait olursa olsun tartışma ortamı yaratacak, cevap hakkı doğuracak ifadelerin kullanılması yasaktır. Ozletme.Com üzerinde; T.C devletinin tüzel kişiliğine, resmi ideolojisine, Atatürk’ün şahsına ve fikirlerine ters düşecek sözler, hakaret ve ifadeler sorgulanmaksızın uzaklaştırılma sebebidir. Yine ek olarak bölücü terör örgütünün/örgütlerinin propagandasının yapılması, sempati gösteren ifadelerin kullanılması yasaktır. Tespit edildiklerinde sunucu üzerinde barındırılmayacaktır.

Rumuz kullanmı: Herhangi bir lisan içerisinde, argo/küfür anlamı taşıyan, kullanımı rahatsızlık verecek kelimelerin rumuz olarak kullanılması, içerisinde yer verilmesi kesinlikle yasaktır. Yine aynı şekilde herhangi bir ortamda bu tip kelimelerin kullanılması da yasaklanmıştır.

DMCA.com Protection Status Sitemiz sizlere Google arama motoru üzerinde; sohbet, chat ve sohbet odaları kelimeleri üzerinde hizmet vermektedir. ( We love Google )

http://www.Ozletme.Com Chat sitesi son olarak günü güncellenmiştir.