Güvenli Olan Chat Sitesi

yorum yok
764 views okuma
5 Eylül, 2016

Herkes gibi siz de dolandırılmadan, kandırılmadan sahte olmayan yerlerde chat yapmak istiyorsanız, Özletme sohbet odaları tam size göre.. Sosyal medya ortamlarının uzun devredir classic durumuna gelen adetlerinden bir tanesidir sohbet sitesi. Kimi kendisine dost edinebilmek için eklenir, kimisi yalnızca eğlence hedefli. Fakat herkes biliyor ki, böyle sayfalara oluşan büyük ön yargı ve kaygıların olduğu da var aslında.

Sohbet siteleri diye tanımladığımızda hemen aklımıza ilk gelen şey, bir arkadaş yada sevgili bulmak oluyor nedense. Normal sohbet edilebilecek ortamlar, keyifli münazaralar aklam gelmiyor. Bunları da platformlara bırakan insanlara sosyal alanlarda duydukları fobi hastalığı tespiti koymak mümkün. Fakat bu kanallara güven de zamanla azalmış durumda.

Facebook, pinterest veya Twitter benzeri sosyal medya ortamlarının, platformlarının oluşması, Chat sitesinin aslında unutulup göz ardı edilmesine neden olmuştur. Gelişmiş ve şirketleşmiş olan Sosyal platformlarından evvel, bilgisayar çağına daha yeni uyum sağlamaya başladığımız zamanlarda, sadece belirli uygulamalar veya internet sitesi üstünde tespit edilen sohbet platformlarına dikkat olabildiğince büyük şekildeydi. Hatta mobil, ios ve android işletim sistemlerine geçmeden evvel, Bluetooth, kızıl ötesi ve Çoklu platform sistemleri tespit edilen cep telefonundan Mobil sohbet yapmak mümkündü.

güvenli sohbet

güvenli sohbet

Bay, bayan şeklinde dikkat duyulan bu sitelere dikkat azaldığından sonra, zaten sohbet sitesi bundan sonra Radyo programı, kelime ve bulmaca oyunu vs. programlarla biraz daha keyifli duruma gelmeye başladı. Kimi devreler bu tesirli olmadı da değil bir bakıma. Bir çoğumuz buralara girerek kelime, yarışma ve bulmaca oyunlarını çözüyor, bunun ile yabancı ismi ile player denilen fazlaca varlık bireylerle oynamak sağlanabiliyor. Bunun gibi oyunlar insanları biraz da olsa sisteme bağlı tutuyor. Bu tarz sayfalara rağbet de başkaların olduğu gibi çok azalmaya başladı.

Artık yeni oluşan sohbet sitesi, Facebook tipinde profil oluşturulan, mesaj kutucuklarının bulunduğu yerler durumuna gelmeye başladı ve genelde bunlar ücretli oluyor. Bu tarz siteler, sosyal platformda pek etkin olmayan, etrafında kendisine müsait sevgili arkadaş bulmakta zorlanan yurtdaşlarımıza daha fazla hitap ederek hizmet veriyor. Bu tarz siteler üzerinde dezüstünlük olarak görünen hallerin kötüsüyse tabi ki, sahtekar ve dolandırıcı profil sahipleri oluyor.

Bu kişiler sizi kandırarak, telefonlarına kontör yüklemek ya da banka hesaplarına para göndermeye kadar çoğu hali yapıyor. Bu halleri değerlendirirsek, chat sitesi hakkında olan genellikle olumsuz derecedeki düşünceler meydana çıktığını görülmekte. Bu tarz yeri sıhhatli kullanmak için, bir oran ücret ödense de paralı olan sistemler daha müsait görünüyor bu açıdan.

Bu sistemlerde de ilgi etmemiz gereken husus ve konuysa, kayıt olunan düzenin şirketi ülkemiz üzerinde olması. Yurt dışında bulunan, yabancı odaklı şirketler üstünde yaşanacak sorunlar hakkında şikâyetçi olunacak yerler bulunmuyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Özletme.Com içerisinde sizlere en özgün içerikleri sunan yöneticidir.

Benzer İçerikler

Sizden YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

DMCA.com Protection Status Sitemiz sizlere Google arama motoru üzerinde; sohbet, chat ve sohbet odaları kelimeleri üzerinde hizmet vermektedir. ( We love Google )

http://www.Ozletme.Com Chat sitesi son olarak günü güncellenmiştir.