Eski Msn Sohbet

yorum yok
1.286 views okuma
8 Kasım, 2016

Hepimiz internet aleminde sohbet etmek için kullandığımız MSN’nin önemini ve yerini biliriz. mIRC gibi msn sohbet de çok çok eskilere dayanır. Aslında msn zamanlarında her şey daha kolay ve eğlenceliydi, mesela msn den titreşim yollayabiliyor ve karşımızdaki kişinin masaüstünü titretiyor ve şiddetli sesler çıkarabiliyorduk. Daha sonra emojiler de daha doğal ve harikaydı tam bir samimiyet göstergesiydi.

Tabi ki günümüzde teknoloji nasıl ilerliyorsa internet aleminde de aynı hızla ilerlemeye devam etti. mIRC nasıl kendini mobil sohbete bıraktıysa msn de kendisini SKYPE ‘a bıraktı, daha sade ve daha klasik bir hal alan skype kendisini geliştirdi ve daha fazla ses kalitesi ve görüntü kalitesiyle yoluna devam etti. Bunu mobile indirerek akıllı telefonlarınıza da kullanılabilen bir program haline getirdiler.

msn sohbet

msn sohbet

Tabi msn zamanlarında bunu çok zor şartlar altında yapardık akıllı telefonların gelişmesiyle bu işlemler daha kolay hale geldi. Bu gelişmenin nasıl olduğunu anlamadık bile. Bu bahsettiğimiz gelişme 2005 den 2016 tarihine kadar devam etti ve devam etmekte ilerleyen teknoloji sohbet sitelerini nasıl etkiler bilmiyorum ama sohbet sitelerine girmek için de bilgisayara gerek kalmadı akıllı telefonlar tabletler ile de bunu yapabilir hale geldik.

Mobil chat sitelerini tercih ettiğiniz zaman buradan farklı sunucuların farklı mobil sohbet programı olup kolay şekilde giriş yapabilir ve bu sohbet platformlarında farklı kanallara girip sohbet etme hakkınızı kullanıp nerelerde, hangi sohbetleri edeceksiniz bu sizin tercihinize kalmış bir şey oluyor.

Mobil sohbet de özel görüşmeler yapabiliyor ya da özel görüşmeleri tercih etmeden kapatabiliyorsunuz. Daha sonra giriş yaptığınız sohbet sitelerinden arkadaşlarınızdan ya da yeni tanıştığınız kullanıcılardan skype adreslerini alabilir ya da kendi skype adreslerinizi verebilirsiniz. Sanal sohbet olayını bir adım ödeye taşıyabilirsiniz. Skype adreslerini ekledikten sonra skype da insanlarla konuşabilir görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Geriye kalan sohbet ise sizlere kalmıştır. Yazılı ya da görüntülü konuşma ile de devam edebilirsiniz sohbet hayatınıza. Zamanla göreceksiniz ki sohbet odaları sizin hayatınıza işlemiş ve burada tanıştığınız insanları özel hayatınıza almış dostluklar kurmuş, arkadaşlıklar edinmiş olacaksınız. Bunun için sohbet sitelerine gelip sohbet ederek işe başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kaliteli ve Seviyeli Chat başlıklı makalemizde kaliteli chat, sevgi sohbet ve seviyeli sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Özletme.Com içerisinde sizlere en özgün içerikleri sunan yöneticidir.

Benzer İçerikler

Sohbet sitelerine katılım konusunda hemen hemen herkesin bir chat deneyimi mutlaka ...

En kaliteli chat odaları içinde, her yerden katılan yüzlerce insanla seviyeli ...

Sohbet kanallarında alışılmış bir rumuz yerine karşınızda olan kişinin ...

Sizden YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

DMCA.com Protection Status Sitemiz sizlere Google arama motoru üzerinde; sohbet, chat ve sohbet odaları kelimeleri üzerinde hizmet vermektedir. ( We love Google )

http://www.Ozletme.Com Chat sitesi son olarak günü güncellenmiştir.